O NÁS

Web je stále ve vývoji... omluvte případné chyby...

Moje cesta k Parson Russell Teriérům

Celé své dětství jsem snil o tom, že mi rodiče pořídí psa. Dočkal jsem se, až když jsme si v roce 2010 s přítelkyní přivezli domu uzlíček Jack Russell Teriéra bez PP, kterému jsme dali jméno Akim. Ač je bez papírů, tak má typickou russell povahu, a tím si mě získal a při budoucím výběru plemene mi dodal podnět ke konečnému výběru.


Při studiích, po té co jsem s velkým zápalem absolvoval předmět myslivost, jsem začal pokukovat po plemeni loveckého psa, který by mi seděl a vyhovoval by mým potřebám při lovu. Loveckých plemen bylo ve výběru mnoho, ale jednoho dne za mnou přišel kamarád abych mu doporučil psa, nakonec jsme jeli pro  Parson Russell Teriéra z CHS Kutcher-Chan. Tento jedinec mě učaroval svou odolností, ohromnou pracovitostí a celkově způsobem své práce jako loveckého teriéra a přitom svou milou povahou a ohleduplností k dětem.


Postupně to přerostlo v sen o vlastním Parsonovi. Po dlouhém čekání a výběru chovatele, jsem si pořídil fenu jménem Avanilla z chovatelské stanice Beatific Beast. Myslím si, že jsem si nemohl vybrat lépe. Chtěl jsem jedince s dobrou povahou, výborným exteriérem a zajímavým rodokmenem s předky využívanými pro lov. Fena mi plní mé sny a jsme nerozlučná dvojka. Je to neskutečně věrný psí kamarád, mazel ale srdce lovce opravdu nezapře, což dokazují její úspěchy na loveckých zkouškách. V lovecké praxi také nezaostává za jinými loveckými psy.

Mým dalším snem byl vznik této chovatelské stanice a budu rád, když mi sny budou plnit i potomci po Avanille, kteří jsou v plánu na rok 2019. 

Zaměřuji svůj pohled na chov spíše na lovecké využití Parson Russell teriérů v praxi. Ale aby to vše jak se říká ladilo, je potřeba aby měli odchovaní jedinci nebo jedinci vybraní pro chov vhodné vlastnosti. Těmi jsou pro mě: zdraví, exteriér, povaha, správný pohyb a především vlohy pro lov. Proto jsem si založil tuto chovatelskou stanici, protože si myslím, že to Avanilla plní a bude nositelkou vyrovnané a zdravé budoucí generace tohoto úžasného plemene.